„Le Monde“ (2008-05-08) rašo, kad 2007 Rusijoj sukurtos septynios valstybinės korporacijos ilgalaikiams projektams. Kas tai? Korporacijos iš pradžių turi 100% valstybės kapitalo, bet gali dalyvauti bendruose projektuose su privačiu kapitalu, pardavinėti akcijas ir aktyvus. „Palaipsniui valstybė perduos toms korporacijoms aktyvus ir lėšas už 33 milijardus dolerių. Trečdalis pinigų jau pervesta“ (citata iš laikraščio).
Korporacijų netikrina valstybės auditas. Korupcijai tai patogu, galime pastebėti.
Ekonomistas M.Deliaginas sako: „Valstybinės korporacijos - idealus atradimas. Valstybė perduoda aktyvus, ir jie tampa korporacijų nuosavybe. Apskritai tai reiškia nemokamą valstybės nuosavybės ir lėšų privatizavimą.“
Buvęs Rusijos prezidentas dar ankstesniame savo poste kalbėjęs atvirai, kad artimiausiu metu šie holdingai bus visiškai privatizuoti. Tokiais veiksmais, rašo „Le Monde“, V.Putinas kaip būsimasis vyriausybės vadovas suformavo lyg ir paralelį ministrų kabinetą. Valdo savi.
Lietuvoje pasigirsta panašių minčių, kad „LEO LT“ mažins gyventojų poreikį turėti kokią nors Vyriausybę. O korporacijų modelis, kaip išdalinti arba užvaldyti valstybės turtą, tarsi matytas anksčiau, bet nūnai gal efektyvesnis užmojų stambumu.
Vieną stambų daiktą energetikoj turėsime ir mes, piliečiai vartotojai.
Publikuota "Lietuvos žinios", 2008.05.21