Laiškai Sofijai sumanyti ir parengti kaip dokumentinė, iš dalies memuarinė, M. K. Čiurlionio paskutiniųjų gyvenimo metų biografija. Dailininko ir kompozitoriaus laiškus sužadėtinei, vėliau žmonai, bemaž triskart papildo S. Čiurlionienės ir kitų amžininkų atsiminimai bei laiškai. Šie dokumentai ir atsiminimai praskleidžia platesnę Lietuvos ir lietuviškojo kultūros gyvenimo panoramą.
Tiesioginiu biografijos požiūriu, knygos puslapiuose atsiskleidžia svarbiausi menininko - kūrėjo ir žmogaus - gyvenimo įvykiai, emocinės bei kūrybinės paskatos, o kartu ir gniuždančios aplinkos, realių išorinių sąlygų poveikis - lyg visi spinduliai lęšyje būtų nukreipti į kiaurai veriantį ugnies tašką.
M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės laiškai liudija, kiek daug gali nuveikti žmonės, padėdami vienas kitam, ranka rankon žengdami keliu, kurį M. K. Čiurlionis nusakė paprastais vilties žodžiais: „Dirbsime, tikėdami geresne žmonijos ateitimi, tikėdami savimi, kad pridėsime nors po vieną plytelę prie rūmo, šimtais amžių statomo."
Vytautas Landsbergis
M.K. Čiurlionis. Laiškai Sofijai: [sužadėtinei, žmonai ir kitiems asmenims/ sudarė, papildė kt. M.K.Čiurlionio biografine medžiaga, įž. str. ir komentarus parašė V.Landsbergis, red. A.Žirgulys]. – Vilnius:Vaga, 1973. – 172 p.: iliustr. [9] lap. – Bibliogr. išnašose; Brailio raštu (1976).